Strona główna Cennik Promocje Serwis klimatyzacji Lokalizacja Linki
Strona głównaCennikPromocjeMechanika pojazdowaElektromechanika i diagnostykaPrzeglądy rejestracyjneSerwis klimatyzacjiLokalizacjaLinki

Szybki kontakt

ulica Dolnej Wsi 5, 44-100 Gliwice
Telefon: 32 232 58 28
E-mail: rinaldini@wp.pl

    

Serwisujemy

Poniżej lista najczęściej obsługiwanych przez nas marek

Płatność kartą

Za usługi możesz wygodnie zapłacić dowolną kartą płątniczą

Współpraca

Firma od początku działalności jest zrzeszona w CECH'u Rzemiosł Różnych i Przedsiębiorczości w Gliwicach
www.cechrr.gliwice.pl

Serwis klimatyzacji

Większość z nas ma już w swoim samochodzie klimatyzację, czy to zwykłą - manualną czy też automatyczną (climatronic). Ale czy dbamy regularnie o jej prawidłową kondycję? Czy tak jak o corocznym przeglądzie rejestracyjnym samochodu, pamiętamy też o serwisie tego systemu? Czy przypominamy sobie o tym dopiero podczas wakacyjnych podróży, gdy w upalny dzień, po włączeniu klimatyzacji z kratek nawiewu unosi się duszący, nieprzyjemny zapach, albo w ogóle nie ma już jakiegokolwiek chłodzenia? Wtedy jest już stanowczo za późno na wizytę w serwisie. Ryzykujemy w ten sposób kosztowne uszkodzenie samej klimatyzacji (najczęściej kompresora) oraz, co ważniejsze, narażamy siebie i swoich pasażerów na działanie grzybów, pleśni i różnego rodzaju drobnoustrojów, jakie rozwijają się na elementach układu klimatyzacji.

Dlatego by zadbać o swoje auto, a zwłaszcza o komfort i bezpieczeństwo nim podróżowania, powinniśmy regularnie serwisować układ klimatyzacji i zabezpieczyć przed rozwojem szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń. Tu pojawią się pytania: Kiedy i jak często należy przeprowadzić obsługę klimatyzacji? Gdzie tego dokonać? A może wystarczy tylko "dobić" gazu?

Żeby na nie odpowiedzieć, należy wyjaśnić kilka kwestii. Najważniejszą z nich jest to, jak działa układ klimatyzacji. W największym uproszczeniu, zasada działania polega na ciągłych procesach sprężania i rozprężania czynnika chłodniczego (najczęściej typu R134a). Podczas fazy rozprężania czynnik chłodniczy znacznie obniża swą temperaturę, dzięki czemu przepływające przez parownik powietrze schładza się i możemy się cieszyć przyjemnym chłodem w kabinie naszego samochodu. By zapewnić prawidłową pracę układu klimatyzacji, musi się w nim znajdować odpowiednia ilość czynnika chłodniczego (tu zasada: „im więcej, tym lepiej” - nie przynosi żadnych korzyści), musi być zapewnione prawidłowe smarowanie, no i sam układ musi być oczywiście szczelny.

Żeby sprostać tym wszystkim wymaganiom i zapewnić prawidłową obsługę, serwis samochodowy musi posiadać najwyższej klasy specjalistyczne urządzenie, takie jak ECK 2500 firmy Ecotechnics. Dzięki zastosowanej w nim technologii HIGHPRECISION możliwe jest odzyskanie z układu do 95% czynnika (w standardowych urządzeniach tylko 75-80%) i jego dokładne oczyszczenie. Tego nigdy nie zapewni nam „Pan Henio” mający samą butlę z zestawem manometrów. A jak często serwisować klimatyzację? Przyjmuje się, że nawet w nowych, sprawnych i zasadniczo szczelnych układach klimatyzacji, może dojść do ubytku 10-15% gazu w ciągu roku. A co dopiero w autach 5-10 letnich? Dlatego powinno się dokonywać przeglądu klimatyzacji regularnie raz w roku, zwłaszcza przed okresem letnim. Podczas takiego przeglądu wykonywane są następujące czynności:


Wstecz | Do góry | Strona główna

AUTO SERWIS Rinaldo Sznir
44-100 Gliwice, ulica Dolnej Wsi 5

Godziny otwarcia:
Poniedziałek - Piątek: 7:30 - 16:30, Sobota: 8:00 - 13:00

Zapraszamy na nasz profil na facebooku
Nasz serwis korzysta z informacji zapisanych za pomocą plików cookies nięzbędnych do obsługi serwisu internetowego i tworzenia statystyk.
Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym.
Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.
Wszelkie prawa zastrzeżone 2011 © Projektowanie stron internetowych: futuresystems.pl